ویلای پیش ساختهساخت ویلای ارزانسازه ال اس افسوله ال اس اف

اعتماد شما تبلیغات ماست

logo-pardis-01
متدهای نوین ساخت و ساز | ساختمان پیش ساخته | بتن | آجر هوشمند | 

فهرست مطالب

متدهای نوین ساخت و ساز 

صنعت ساختمان سازی هر روز پیشرفت می کند و مدام در حال تغییر و تحول دادن به متریال ساختمان ها و سبک سازی سازه ها و ساختمان های پیش ساخته می باشد. با تکنولوژی جدید سازه ها خود را با هر نوع شرایط آب و هوایی وقف داده و سرعت اجرای این سازه های سبک بسیار بالا است.

هدف از ایجاد این نوع تکنولوژی این است که هم سرعت ساخت و ساز را با توجه به افزایش تقاضا بالا ببرند و هم سازه هایی با مقاومت بالا در مقابل زلزله بسازند. در ادامه چند روش و سبک ساخت و ساز را مطرح می نماییم:

سیستم قاب فولادی 

این ساختمان ها شامل ورقه های فولادی سرد نورد شده، صفحات تخته گچی و عایق صوتی و حرارتی است و نهایتا تا 5 طبقه قابل اجرا می باشد. این سیستم قاب فولادی نسبت به مصالح عادی دوام بیشتری دارد و در برابر نفوذ حشرات نیز مقاوم است.

دیوار باربر بتن سبک گازی 

این دیوارها مقاومت حرارتی مناسبی داشته و بسیار سبک است و در مقابل زلزله مقاومت خوبی دارد. محصولات تولیدی دیوار باربر بتن سبک گازی به دو دسته بلوک ها و پانل ها تقسیم می شود.

متدهای نوین ساخت و ساز | ساختمان پیش ساخته | بتن | آجر هوشمند | 

سیستم ترونکو

ترونکو به معنی الوار است و این نام از ساختمان هایی که با الوار چوبی دایره ای ساخته میشده گرفته شده. در سیستم ترونکو از قطعات لوله ای گالوانیزه با مقطع دایره ای تو خالی استفاده می شود، این لوله های تو خالی مانند سیستم عایق صوتی عمل می کند و به دلیل هوای داخل لوله ها تا حدودی عایق حرارتی نیز می باشد. وزن سازه ساخته شده با این روش بسیار کم است و دور ریز این سیستم بسیار پایین چرا که برش ها بسیار دقیق می باشد.

سیستم تیلت آپ  

این روش برای ساختمان های تا 4 طبقه کاربرد دارد. سیستم تیلت آپ دارای سه روش مختلف است که عبارتند از: سیستم جعبه ای، سیستم قاب صلب و سیستم ترکیبی.

سیستم پانل های سه بعدی

سیستم پانل های سه بعدی که شامل پانل های دیواری و سقفی است. این سیستم شامل یک لایه عایق پلی استایرن در میانه و دو شبکه فلزی در طرفین می باشد.

سیستم JK

این سیستم شامل یک بافت فولادی است که بتن سبک به درون آن تزریق می شود.

سیستم ICF 

این سیستم مرکب از بتن مسلح و پنل های پلی استایرن است. بتن مسلح در این سیستم به عنوان عضو باربر و پنلهای پلی استایرن به عنوان قالب و عایق حرارت و صوت عمل می کنند.

این پیشرفت در صنعت ساخت و ساز موجب شده تا ساختمانهایی با طول عمر بیشتر و با کیفیت تر ساخته شود. در ادامه برخی از متدهای نوین ساخت و ساز را مطرح می نماییم لطفا با ما همراه باشید:

چوب های چند لایه 

این چوب ها به دلیل ساختار ورقه ای و لایه ای عمود بر یکدیگر قادر به تحمل فشارهای زیادی هستند.متدهای نوین ساخت و ساز | ساختمان پیش ساخته | بتن | آجر هوشمند | 

ساختمان پیش ساخته

امروزه ساختمان پیش ساخته یا سازه های پیش ساخته یکی از جدیدترین سازه در تکنولوژی ساخت و ساز محسوب می شود. سازه های مدولار و پیش ساخته نه تنها کیفیت کار را بالا برده بلکه سرعت اجرای سازه را نیز افزایش داده است.

آجر هوشمند

آجرهای هوشمند یکی دیگر از تحولات ساخت و ساز در ساختمان پیش ساخته که در طراحی ساختمان های اداری و مسکونی قابل استفاده است. این آجرهای هوشمند در برابر تغییرات آب و هوایی عایق سرما و گرما می شوند همچنین نصب این آجرها بسیار ساده است و نسبت به آجرهای قدیمی اتصالات بهتری دارد.

بتن

بتن خود ترمیم شونده 

بتن یکی از محصولات پر کاربرد در صنعت ساختمان پیش ساخته است که استحکام و مقاومت سازه را بالا می برد. بتن خود ترمیم شونده یا بیوبتن باکتری هایی دارند که پس از ترک خوردگی بتن فعال می شود و از طریق فعال سازی واکنش رطوبت با کلسیم کربنات آن را به سنگ آهک تبدیل می کنند تا ترک ها را ترمیم کنند.

بتن های رنگدانه دار 

این بتن های رنگدانه دار علاوه بر زیبایی ماندگاری و دوام بسیار بالایی دارد و با انواع سبک های معماری هماهنگ و قابل اجرا است.

خاک کوبیده 

خاک کوبیده ترکیبی از شن، خاک رس، ماسه و تثبیت کننده های مختلف هستند که کاملا فشرده سازی شده اند و درون قالب های مشخصی ریخته شده اند. خاک کوبیده هم با محیط زیست بسیار سازگار است و هم در برابر آتش سوزی مقاومت بالایی دارد و برای ساختمان پیش ساخته نیز بسیار مناسب است.

میله های رشته ای 

یکی دیگر از متدهای نوین ساخت و ساز کابل های میله مانند هستند. این کابل ها معمولا برای مناطق زلزله خیز برای افزایش مقاومت مورد استفاده قرار می گیرد.

سیمان بازتاب دهنده نور

این سیمان بازتاب دهنده ی نور در روز نور خورشید را جذب می نماید و در شب منتشر می نماید. در واقع با استفاده از این نوع سیمان تا حد زیادی در مصرف برق و انرژی صرفه جویی می شود.

عایق های اروژل

تقریبا چیزی حدود 90% این عایق های اروژل از هواست و به همین دلیل وزن بسیار سبکی دارد اما در مقابل از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.

واقعیت مجازی

در طراحی معماری ساختمان یکی از مشکلات عمده این است که بخشی از مشکلات و ایرادات در حین ساخت مشخص می شود بنابراین بحث هدر رفت منابع برای اصلاح ایرادات تا رسیدن به طرح نهایی و بهره برداری همیشه مطرح است اما به کمک واقعیت مجازی طرح های مختلفی را ایجاد می نمایند و با بررسی از همان اول نقشه ساخت را اصلاح می نمایند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا برخی از روش های و متدهای نوین ساخت و ساز را برای شما مطرح نماییم همان طور که متوجه شده اید تکنولوژی مدام در حال پیشرفت است و این پیشرفت در صنعت ساختمان سازی نیز وارد شده که البته بسیار هم اهمیت دارد چرا که با این تکنولوژی توانسته ایم به ساختمان های پیش ساخته ای که در مقابل زلزله مقاومت بسیار بالا داشته و با هر شرایط آب و هوایی سازگار است برسیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا

برای مشاوره سریع فقط شمارتو وارد کن