ویلای پیش ساختهساخت ویلای ارزانسازه ال اس افسوله ال اس اف

اعتماد شما تبلیغات ماست

logo-pardis-01
طراحی نمای ساختمان و نکات مهم در اجرای طراحی نما . برای طراحی نما در رشت و طراحی نما در گیلان و هزینه اجرای نمای ساختمان در رشت میتوانید با ما در تماس باشید.

طراحی نمای ساختمان و مهمترین نکات اجرای طراحی نما در 1400

طراحی نمای ساختمان یکی از مهمترین بخشهای معماری در قسمت ساختمان سازی است که می تواند از اهمیت بسیار بالایی برای اینکه نتیجه کلی اتمام ساختمان کاملا به چشم بیاید برخوردار باشد. زمانی که صحبت از طراحی نمای ساختمان به میان می آید در اصل شما راجع به هویت بصری ساختمان خود از نظر منظر شهری صحبت خواهید کرد.

در نتیجه برای طراحی نمای ساختمان علاوه بر اینکه بر روی نمای ساختمان خود می بایست تمرکز داشته باشیم، حتماً می بایست بر روی جنبه منظر شهری نیز تاکید داشته باشیم. برای طراحی نمای ساختمان میبایست به تیم متخصص نظیر تیم پردیس گیلان مراجعه کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از پس طراحی نمای ساختمان بربیاید. در ادامه مواردی که مربوط به طراحی نمای ساختمان است را با شما در میان میگذاریم.

مهمترین اصول طراحی نمای ساختمان

از مهمترین اصول و نکات برای اجرای طراحی نمای ساختمان می‌توان به این موارد اشاره کرد. نکته اول را می‌توان به منطقه مورد نظر و اقلیم آن منطقه اشاره کرد که می تواند نقش بسیار مهمی در روند طراحی ساختمان داشته باشد. زمانی که صحبت از اقلیم منطقه به میان می آید میتوان به عنوان مثال به مناطق سردسیر اشاره کرد که در این گونه موارد نمای ساختمان می بایست از عایق مناسبی برای حرارت برخوردار باشند.

در این گونه موارد متریال استفاده شده نیز می بایست در برابر دما کاملا مقاوم باشند. پس اقلیم منطقه برای طراحی نما بسیار مهم و از نکاتی است که می بایست به آن توجه کنید. با توجه به این موارد در صورتی که قصد طراحی نما در رشت یا طراحی نما در گیلان را دارید می توانید با تیم فنی پردیس گیلان در ارتباط باشید.

طراحی نمای ساختمان و نکات مهم در اجرای طراحی نما . برای طراحی نما در رشت و طراحی نما در گیلان و هزینه اجرای نمای ساختمان در رشت میتوانید با ما در تماس باشید.

اهمیت منظر شهری در طراحی نمای ساختمان

نکته بعدی اهمیت منظر شهری برای طراحی نمای ساختمان است که نمای مورد نظر میبایست علاوه بر زیبایی بخشی به ساختمان مورد نظر تاثیر بسزایی بر زیبایی منظر شهری نیز داشته باشد. اهمیت این موضوع در کلان شهرها نظیر تهران، مشهد، رشت و … بسیار مهم است و در صورت مراجعه به شهرداری ها شما شاهد این هستید که کمیته‌ای با نام کمیته نما بر طبق ضوابط مهم بر روی روند طراحی نمای ساختمان نظارت ویژه‌ای دارند تا نمای طراحی شده برای ساختمان مورد نظر زیبایی لازم برای منطقه مذکور و شهر مورد نظر را داشته باشد.

نکته مهم دیگری که شاید خیلی از معمارهای طراحی ساختمان به آن توجه کمی دارند توجه به سلیقه کارفرماست. بعد از گذر از اصول و ضوابط طراحی نما می بایست نظر کارفرما و سلیقه خاص آن را مورد توجه قرار داد. طراحان تیم پردیس گیلان هنگام طراحی نما علاوه بر رعایت ضوابط و اصول طراحی به سلیقه کارفرما نیز توجه ویژه ای خواهند کرد و تمام تلاش خود را می کنند تا آنجایی که به آنها اجازه داده می شود تا بر خلاف ضوابط نباشد از سلیقه کارفرما و نظرات آن برای طراحی نمای ساختمان استفاده کنند.

هزینه اجرای نما ساختمان

از مهمترین نکات دیگر میتوان به هزینه های اجرایی طراحی نما اشاره کرد. از مهمترین و اساسی ترین قسمتهای روند این کار توجه به هزینه‌های اجرایی نما است که برای خیلی از افرادی که آشنایی به اجرای نمای ساختمان ندارند می تواند کاملاً هزینه‌بر باشد. در صورتی که یک طراحی بهینه و مناسب را برای کارفرما انجام دهید می توانید کارفرما را از پرداخت هزینه های کلان نجات دهید. به همین دلیل هنگامی که قصد اجرای طراحی‌ نما را دارید می بایست حتما از تخصص و تجربه اجرایی تیم های فنی نظیر تیم پردیس گیلان استفاده کنید. برای بررسی هزینه اجرای نمای ساختمان در رشت می توانید با تیم پردیس گیلان در ارتباط باشید.

طراحی نمای ساختمان و نکات مهم در اجرای طراحی نما . برای طراحی نما در رشت و طراحی نما در گیلان و هزینه اجرای نمای ساختمان در رشت میتوانید با ما در تماس باشید.

استفاده از رنگ برای طراحی نما ساختمان

از نکات مهم دیگر هنگام طراحی در نما میتوان به استفاده از رنگ‌های مناسب در کنار دیگر متریال اشاره کرد. این کار می بایست هنگام روند این کار مورد استفاده قرار بگیرد. اگر رنگ با ظاهر طراحی تناسب نداشته باشد حتی در صورت استفاده از بهترین متریال می تواند از جذابیت کار کاملاً بکاهد.

در صورتی که قصد دارید تا از رنگ در نواحی مختلف استفاده کنید پیشنهاد می کنیم با استفاده از نرم افزارهای سه بعدی قبل از انجام هر کاری نمای ساختمان را طراحی کنید و سپس در صورت تایید توسط کارفرما و متخصص طراحی نما این کار را اجرا کنید. برای این کار می‌توانید به تیم تخصصی پردیس گیلان برای طراحی سه بعدی نمای ساختمان در رشت مراجعه کنید.

از نکاتی که شاید امروزه توجه چندانی به آن نمی شود استفاده از سادگی برای حفظ زیبایی نما و منظر است. منظور از سادگی استفاده از عناصر کمتر و جلوگیری از شلوغی نمای ساختمان است. حتماً دیده شده که استفاده از عناصر بسیار زیاد و به اصطلاح شلوغ کاری می تواند از جذابیت نما تا حد بسیار زیادی بکاهد. رعایت سادگی و حفظ تعادل برای ایجاد نمای جذاب و دوست داشتنی می تواند علاوه بر اینکه هزینه زیادی را به کارفرما تحمیل نکند زیبایی خاصی نیز به نمای ساختمان ببخشد.

استفاده از متریال مناسب

نکته بعدی را می توان به استفاده از متریال مناسب و پایدار اشاره کرد. انتخاب صحیح و درست متریال نظیر سنگ، مصالح و دیگر اقلام می‌تواند علاوه بر اینکه به طراح کمک کند تا نمای خاص و بی نظیر را برای شما طراحی کند به پایداری و کیفیت نما در طول سالیان نیز کمک بسزایی می کند و باعث می شود تا نمای ساختمان مذکور در دراز مدت افت کیفیت نداشته باشد و همین امر باعث می شود نمای ساختمان زیبایی خود را بعد از چند سال کاملا حفظ کند و کاملا پایدار باشد.

نورپردازی نما ساختمان

از مهمترین مواردی که امروزه به آن توجه ویژه ای می شود نورپردازی در نمای ساختمان است که دیده شده در صورتی که این کار به صورت اصولی انجام شود می تواند نمای ساختمان را به صورت معجزه آسایی زیبا کند. این جذابیت و زیبایی در هنگام شب می تواند زیبایی خاصی به ساختمان مورد نظر ببخشد و از نظر منظر شهری نیز تاثیر بسزایی در زیبایی نمای ساختمان دارد. برای این کار نیز می توانید از متخصصین تیم پردیس گیلان برای نورپردازی نمای ساختمان در رشت بهره ببرید.

دیگر نکات برای اجرای نمای ساختمان

از دیگر نکاتی که می توان به آنها توجه کرد و برای طراحی نمای ساختمان بسیار مهم می باشند میتوان به رعایت شفافیت بصری یعنی استفاده از پنجره کافی برای طراحی ساختمان پرداخت. استفاده از پنجره در نمای ساختمان میتواند زیبایی و جذابیت خوبی را به نمای ساختمان ببخشد. نکته دیگر می تواند به استفاده از یک ریتم مشخص برای طراحی ساختمان اشاره کرد. منظور از ریتم استفاده از یک نظم و ترتیب خاص در قسمت‌های مختلف نما است بطوریکه در پایان شاهد هماهنگی و نظم و ترتیب بین خطوط و دیگر موارد در نمای ساختمان باشیم.

طراحی نمای ساختمان و نکات مهم در اجرای طراحی نما . برای طراحی نما در رشت و طراحی نما در گیلان و هزینه اجرای نمای ساختمان در رشت میتوانید با ما در تماس باشید.

سبک طراحی نما

سبک های طراحی نمای ساختمان به چند سبک در ایران تقسیم می شوند که از مهمترین آنها می توان به طراحی نمای ساختمان به سبک مدرن اشاره کرد. در این نوع طراحی از سطوح بسیار ساده استفاده می شود. در طراحی های نمای ساختمان به شکل مدرن می بایست از شیشه و فلز به شکل بسیار زیبا و البته مدرن بهره برد. البته امروزه از مصالح و متریال های دیگری نیز در کنار این دو برای طراحی نمای ساختمان به سبک مدرن استفاده می کنند.

سبک پارامتریک

مورد دیگر طراحی نمای ساختمان به سبک پارامتریک است. این سبک از سبک هایی است که برای آن از اشکال پیچیده و خاص برای طراحی نما استفاده میشود. تمامی اشکال بیشتر شکل های نامنظم را شامل می‌شوند که در کنار یکدیگر میتوانند به نمای ساختمان زیبایی و پیچیدگی خاصی ببخشند. معمولاً متریال های استفاده شده برای این سبک نمای ساختمان شامل متریال های پیش ساخته نظیر جی اف آر سی می شود.

انواع مختلف دیگری از طراحی نمای ساختمان وجود دارند که خیلی کوتاه به آنها اشاره می کنیم. اولین مورد طراحی نمای ساختمان به سبک مینیمال است. به این صورت که طراح ها در اینگونه طرح ها از سبک های مینیمالیسم استفاده می کنند یا سبک دیگری با نام سبک معاصر یا پهلوی که از انواع سبکهای برون گرا می باشد و الگوی این سبک طراحی معماری ایران باستان است.

این سبک تحت تاثیر معماری مدرن نیز قرار می‌گیرد. در طراحی و اجرای این شکل نما ها از عناصر عمودی و خطی استفاده میشود. سبک دیگر را می توان به سبک، های تک ( High Tech ) اشاره کرد. این سبک از عناصر پیشرفته تکنولوژی و صنعت ترکیب شده است و در حقیقت معماری های تک، یک جلوه از سبک مدرن می باشد که ایده های مدرنیسم در آن از پیشرفت بسیار خوبی از نظر فنی برخوردار هستند.

در روش دیگر می توان به سبک کلاسیک اشاره کرد. این سبک به نماهای رومی و یونانی معروف است که امروزه در بسیاری از شهرها شاهد استفاده از این نوع طراحی نما برای ساختمان ها هستیم. با استفاده از سنگ و سبک قرارگیری آن ها به شکل رومی به سبکی قالب در شهرهای ایران تبدیل شده است.

طراحی نمای ویلا در رشت

در صورتی که نیاز دارید تا برای طراحی نما در رشت با تیم فنی و مهندسی در ارتباط باشید پیشنهاد می کنیم با تیم فنی مهندسی پردیس گیلان برای طراحی نمای ویلا در رشت در ارتباط باشید. تیم ما در تمامی کارهای اجرایی و طراحی نمای ساختمان در گیلان می تواند به صورت کاملاً تخصصی در کنار شما عزیزان قرار بگیرد. در صورت بروز هرگونه سوالی میتوانید با ما در ارتباط باشید.

درباره پردیس گیلان

مجموعه مهندسی پردیس گیلان با ترکیب تیمی مجرب و کاردان از سال ۱۳۸۹ در زمینه های مختلف ساخت ساز با روش نوین ساختمانی فعالیت خود را شروع کرده و در این سالها پروژه های متعددی به انجام رسانده است. خدمات این گروه شامل طراحی و اجرا سازه های پیش ساخته ، ساخت خانه های LSF ، طراحی داخلی ، طراحی نما و منظر ، اخذ مجوز ساخت ، نقشه برداری ساختمان میباشد.

 

اطلاعات تماس

  • بلوار معلم 15 متری طالقانی ساختمان آریا طبقه 5 واحد 9
  • 09120434409
  • pardisgilanlsf@gmail.com
پیمایش به بالا

برای مشاوره سریع فقط شمارتو وارد کن