ویلای پیش ساختهساخت ویلای ارزانسازه ال اس افسوله ال اس اف

اعتماد شما تبلیغات ماست

logo-pardis-01
نقشه تفکیکی در رشت و انواع نقشه برداری ساختمان به چه شکلی است؟ نقشه سایت پلان در رشت و نقشه تفکیکی زمین در استان گیلان توسط تیم پردیس گیلان.

نقشه برداری ساختمان و انواع نقشه برداری ساختمان

اخذ نقشه تفکیکی در رشت از جمله خدمات تیم پردیس گیلان میباشد. نقشه برداری به چند شکل توسط تیم فنی مهندسی پردیس گیلان انجام می شود. این نقشه برداری به سه دسته نقشه برداری تفکیکی ساختمان ، نقشه برداری تفکیکی زمین و نقشه برداری سایت پلان یا پلان موقعیت تقسیم می شود. برای انجام پروژه های نقشه برداری تیم فنی مهندسی پردیس گیلان کاملاً بر طبق خواسته های مالک و کارفرما به ثبت نقشه به همان شکل اقدام می کند.

نقشه برداری ساختمان و یا زمین به صورت نقشه تفکیکی یا سایت پلان با دقیق ترین ابزار ها توسط تیم پردیس گیلان انجام خواهد شد. در ادامه به توضیحاتی درباره نقشه تفکیکی و کاربرد نقشه تفکیکی و نیز تفاوت نقشه تفکیکی زمین با آپارتمان و نقشه سایت پلان یا پلان موقعیت خواهیم پرداخت.

نقشه سایت پلان یا پلان موقعیت

ابتدا به نقشه سایت پلان یا پلان موقعیت می پردازیم که در اصل نقشه سایت پلان میتواند نمایش دهنده فرم ساختمان یا بنا به صورت هوایی باشد. منظور از هوایی نقشه برداری از بالا و طراحی آن داخل کامپیوتر و یا روی کاغذ است که می تواند نحوه قرارگیری بنا در زمین مورد نظر و تمامی دسترسی ها را به نمایش در بیاورد. این گونه نقشه ها برای نقشه های فاز ۱ و فاز ۲ معماری الزامی هستند.

هدف از ترسیم نقشه سایت پلان در حقیقت شفاف‌سازی نمایش خیابان‌های اطراف و گذرها می باشد. اهداف دیگر ترسیم نقشه سایت پلان نحوه ارتباط پروژه با محیط اطراف و نمایش نقشه کامل فرم ساختمان، شامل تمامی نورگیرها، درز انقطاع، نمایش تمام داکت ها و وضعیت همجواری ها می باشد. همچنین در این نقشه نمایش محوطه سازی و فضای سبز و حیاط نیز کاملا مشخص می باشد.

اینکه بگوییم این نقشه شامل چه مواردی می شود می توان به چند مورد اشاره کرد. این نقشه شامل کروکی موقعیت به همراه نمایش عرض معابر است. در این نقشه نمایش شمال نقشه به صورت کاملا واضح و مشخص انجام می گیرد. با بازدید محلی از محل مورد نظر اجرای نقشه در برخی از پروژه های عمرانی عظیم و بزرگ، نقشه برداری توپوگرافی نیز الزامی میباشد.

برای مجتمع های ساختمانی بزرگ در طراحی سایت پلان میبایست فاصله بلوک های ساختمانی در جهت شمال و جنوب مجتمع ها به میزان 0.5 برابر ارتفاع بلوک ها در نظر گرفته شود. می بایست در این گونه نقشه ها حداقل ۱۰ درصد از مساحت زمین به حیاط و به صورت فضای سبز اختصاص یابد که این قضیه در نقشه سایت پلان مشخص می شود.

به طور کلی برای ترسیم نقشه سایت پلان میبایست به ابعاد دقیق زمین و بنا و همچنین میزان عقب نشینی آنها کاملاً اشاره کرد و همچنین در این نقشه کدهای اختصاصی برای ارتفاع عرض خیابانها و معابر مجاور در نظر گرفته می شود. در این نقشه همچنان محدوده راه پله و سطح اشغال بدون مساحت راه پله و مساحت زمین و قطعات مجاور کاملا به ثبت می رسد.

برای طراحی نقشه سایت پلان در رشت تیم پردیس گیلان می تواند به صورت کاملاً حرفه‌ای و توسط متخصصان کارکشته، انجام نقشه پلان ساختمان در گیلان را به صورت کاملا مهندسی شده و به روز برای کارفرما اجرا کند. چنانچه قصد طراحی نقشه سایت پلان در استان گیلان را دارید می توانید این کار را به تیم فنی مهندسی پردیس گیلان با خیال آسوده واگذار کنید.

 

نقشه تفکیکی در رشت و انواع نقشه برداری ساختمان به چه شکلی است؟ نقشه سایت پلان در رشت و نقشه تفکیکی زمین در استان گیلان توسط تیم پردیس گیلان.

نقشه تفکیکی چیست و چه کاربردی دارد؟

نقشه تفکیکی از دیگر مواردی است که دارای بیشترین کاربرد در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور میباشد و از اعتبار بسیار بالایی در این سازمان برخوردار است. اگر بخواهیم کمی راجع به نقشه تفکیکی صحبت کنیم می بایست عرض کنیم این نقشه برای مشخص کردن حد و مرز زمین و املاک مختلف نظیر آپارتمانها و یا زمین کاربرد دارد.

در حقیقت هنگامی که سخن از تفکیک در ثبت اسناد املاک کشوری به میان می آید منظور تقسیم مال غیر منقول به چند قطعه می باشد. مال غیر منقول در حوزه های زیادی نظیر خانه، زمین و مال های دیگر که قابل نقل و انتقال هستند می شود. به عنوان مثال شما دارای یک زمین بسیار بزرگ هستید که نیاز دارید توسط مالک این زمین تفکیک و به قطعات کوچکتر تقسیم شود.

در این مرحله از نظر حقوقی و فنی نیاز دارید نقشه تفکیکی از این زمین تهیه کنید تا بتوانید با ثبت آن در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از نظر حقوقی نیز این زمین را کاملا تفکیک شده به حساب بیاورید. چنانچه قصد تهیه نقشه تفکیکی در رشت را دارید تیم فنی مهندسی پردیس گیلان میتواند در اسرع وقت با استفاده از مهندسان متخصص در این زمینه نسبت به تهیه نقشه تفکیکی در گیلان به صورت کاملا حرفه ای و مهندسی شده طبق نیاز کارفرما اقدام کند.

در ادامه راجع به نقشه تفکیکی اطلاعاتی را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

اگر بخواهیم به این مسئله بپردازیم که نقشه تفکیکی چیست و کمی بیشتر راجع به آن با شما صحبت کنیم میبایست عرض کنیم که این نوع نقشه در حقیقت نقشه محوطه محصور شده مالک را شناسایی می کند و کاربرد دیگری ندارد. به طور کلی با استفاده از این نقشه تفکیکی، شهرداری یا سازمان ثبت اسناد میتوانند حد و مرز زمین یا ملک مورد نظر را مشخص کنند.

تهیه نقشه تفکیکی در رشت

به این نکته دقت کنید که بین نقشه های معماری و نقشه های تفکیکی تفاوت هایی وجود دارد که این موارد بیشتر در جزئیات نقشه قابل مشاهده هستند که به طور معمول تهیه کننده نقشه تفکیکی میبایست توسط سازمان نظام مهندسی و شرکتهای دارای مجوز نظیر تیم پردیس گیلان انجام بگیرد که می توانند نسبت به تهیه نقشه تفکیکی در استان گیلان اقدام کنند.

بعد از تهیه نقشه تفکیکی می توانید برای تهیه پایان کار و یا ثبت سند تک برگ با مراجعه به سازمان ثبت اسناد و شهرداری اقدام کنید. در ادامه به کاربردها و ملزومات تهیه نقشه تفکیکی خواهیم پرداخت و اطلاعاتی را در این رابطه در اختیار شما قرار خواهیم داد. تهیه نقشه تفکیکی در رشت از جمله کارها و خدمات تیم پردیس گیلان میباشد.

کاربرد نقشه تفکیکی

اگر بخواهیم به کاربرد نقشه تفکیکی بپردازیم میبایست عرض کنیم که شما می توانید با انجام نقشه برداری و تهیه نقشه تفکیکی میتوانید نسبت به تهیه سند تک برگ از سازمان های مربوطه اقدام کنید. پس اقدام برای سند تک برگ از مهمترین کاربردهای نقشه های تفکیکی است که در مرحله اول می بایست نسبت به تهیه نقشه تفکیکی اقدام کنید.

در موارد دیگر می توانید با تهیه نقشه تفکیکی برای اخذ پایان کار ساختمان اقدام کنید که طبق قوانین شهرداری، مالک یا مالکان برای اخذ پایان کار می بایست نقشه تفکیکی را به صورت کاملا مهندسی شده ارائه کنند. در کل برای انجام و پیشبرد برخی از اهداف برای زمین و ساختمان می بایست دقیقاً متناسب با دستورالعمل های سازمان نظام مهندسی و سازمان های ذیربط نظیر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و شهرداری نسبت به تهیه نقشه تفکیکی اقدام کنید.

این نقشه را بعد از تهیه میبایست به این سازمان‌ها تحویل دهید تا مراحل انجام کارهای بعدی به روال کاری ادامه یابد. تهیه نقشه تفکیکی در رشت از جمله کارهای تخصصی تیم پردیس گیلان می باشد. در صورتی که نیاز به تهیه نقشه تفکیکی در گیلان را دارید میتوانید با خیال آسوده به تیم ما اعتماد کنید.

تفاوت نقشه تفکیکی زمین و نقشه تفکیکی آپارتمان

چنانچه بخواهیم به تفاوت نقشه تفکیکی آپارتمان با زمین اشاره کنیم میبایست عرض کنیم که نقشه تفکیکی زمین تنها برای مشخص کردن حد و مرز زمین استفاده میشود که مالک یا مالکان می توانند با استفاده از این نوع نقشه زمین خود را به قطعات کوچکتری تقسیم کنند و در ادامه بتوانند برای دریافت سند تک برگ اقدام کنند.

با انجام این کار و بعد از تهیه نقشه تفکیکی و مراجعه به سازمان های ذیربط نظیر ثبت اسناد و املاک کشوری می توانید درخواست خود را ثبت کنید تا بعد از بررسی ها و انجام مراحل مختلف و ارجاع آن به سازمان نظام مهندسی استان بتوانید نقشه معتبر برای دریافت سند زمین دریافت کنید. در مقابل نقشه تفکیکی آپارتمان حد و مرز زمین و نکات دیگری نظیر مشاعات ساختمان و مساحت هر واحد ساختمان را به طور دقیق مشخص میکند و این موارد در آن کاملا مشخص خواهد شد. در این نقشه معمولاً بخشهایی نظیر راهروها، حیاط و نورگیر ها باقی می مانند.

 

نقشه تفکیکی در رشت و انواع نقشه برداری ساختمان به چه شکلی است؟ نقشه سایت پلان در رشت و نقشه تفکیکی زمین در استان گیلان توسط تیم پردیس گیلان.

فرد و تیم تهیه کننده نقشه تفکیکی 

برای تهیه نقشه تفکیکی حتماً می بایست به یک فرد متخصص و مسلط به نقشه برداری مراجعه کنید. باید به این نکته توجه کنید که نقشه شما بدون تایید این فرد هیچ گونه ارزش قانونی برای سازمان نظام مهندسی و سازمان ثبت اسناد و شهرداری ندارد. علاوه بر استفاده از مهندس نقشه بردار، می بایست نقشه مورد نظر توسط کارشناسان رسمی نظام مهندسی و دادگستری تایید شوند.

در صورتی که به فرد متخصص مراجعه کنید با انجام برخی کارها و مراحل استاندارد نمی بایست نگران تهیه نقشه تفکیکی آپارتمان خود باشید. تهیه نقشه تفکیکی در رشت در کمترین زمان ممکن برای دریافت سند تک برگ یا پایان کار توسط تیم پردیس گیلان کاملاً انجام پذیر است. چنانچه قصد تهیه نقشه سایت پلان در رشت و استان گیلان را دارید و یا نیاز به نقشه برداری تفکیکی از زمین و آپارتمان برای دریافت سند و یا پایان کار در استان گیلان و شهر رشت را دارید تیم پردیس گیلان با استفاده از تخصص ویژه‌ای که در این زمینه دارد می تواند در اسرع وقت طبق نیاز کارفرما نسبت به تهیه نقشه تفکیکی و یا سایت پلان اقدام کند.

سوالات متداول راجع به تهیه نقشه تفکیکی

برخی از سوالات متداول برای تهیه نقشه تفکیکی به این صورت که در اصل نقشه تفکیکی چه کاربردی دارد؟ همانطور که در بالا به آنها اشاره کردیم این نقشه حد و مرز زمین و ملک را مشخص میکند و می تواند در شهرداری یا سازمان ثبت اسناد به شما کمک کند تا بتوانید برای انجام دریافت سند تک برگ و یا پایان کار ساختمان از آن استفاده کنید.

همانطور که در بالا به آنها اشاره کردیم نحوه تهیه نقشه تفکیکی نیز بسیار آسان است و در صورت مراجعه شما به تیم فنی پردیس گیلان میتوانید در اسرع وقت نسبت به تهیه نقشه تفکیکی در استان گیلان یا شهر رشت اقدام کنید. انجام کلیه امور تهیه نقشه تفکیکی توسط تیم پردیس گیلان در شهر رشت انجام خواهد گرفت.

درباره پردیس گیلان

مجموعه مهندسی پردیس گیلان با ترکیب تیمی مجرب و کاردان از سال ۱۳۸۹ در زمینه های مختلف ساخت ساز با روش نوین ساختمانی فعالیت خود را شروع کرده و در این سالها پروژه های متعددی به انجام رسانده است. خدمات این گروه شامل طراحی و اجرا سازه های پیش ساخته ، ساخت خانه های LSF ، طراحی داخلی ، طراحی نما و منظر ، اخذ مجوز ساخت ، نقشه برداری ساختمان میباشد.

 

اطلاعات تماس

  • بلوار معلم 15 متری طالقانی ساختمان آریا طبقه 5 واحد 9
  • 09120434409
  • pardisgilanlsf@gmail.com
پیمایش به بالا

برای مشاوره سریع فقط شمارتو وارد کن