ویلای پیش ساختهساخت ویلای ارزانسازه ال اس افسوله ال اس اف

اعتماد شما تبلیغات ماست

logo-pardis-01
برترین ترندهای ساختمان سازی در سال 2022 شامل ساخت و سازه در محیط کارخانه، مدل سازی اطلاعات ساخت ساختمان یا BIM و استفاده از ربات ها برای ساخت ساختمان میشود.

فهرست مطالب

ترندهای ساختمان سازی

برترین ترندهای ساختمان سازی در سال 2022 به چند بخش اصلی تقسیم می شوند. ترند های اصلی در صنعت ساختمان سازی را می توان به ساخت و ساز رباتیک و استفاده از مواد پیشرفته و مدل سازی اطلاعات که اصطلاحاً به آن BIM گفته می شود تقسیم کرد. در این مقاله تلاش می کنیم چند ترند اصلی ساختمان سازی را به شما معرفی کنیم.

ساخت و سازه در محیط کارخانه

امروزه ساخت و ساز در محیطی خارج از محل ساختمان باعث شده است تا دسترسی بیشتر به مصالح و ابزار آلات تخصصی و کارگر های ماهر باعث شود تا هدر رفت مصالح کاملاً کاهش پیدا کند و سازه مورد نظر از نظر مقاومت و کیفیت مصالح کاملاً مهندسی سازی شده باشد. ساختن ساختمان در خارج از محل سازه مورد نظر یکی از ترندهای برتر ساختمان سازی در سال ۲۰۲۲ در دنیا می باشد که باعث می شود چرخه ساخت در محیطی انجام شود که علاوه بر افزایش کیفیت کار، شاهد امنیت کارگران در محیط ساختمان باشیم.

این روش ساخت و ساز ساختمان باعث میشود تا مصالح ساختمانی بهینه شده و کارآمد برای ساخت ساختمان استفاده شوند. با این کار روشی نوین برای ساختمان سازی به وجود آمده است. در محیط های ساخت و ساز خارج از محل، شاهد استفاده از تکنولوژی های پیچیده نظیر پرینتر سه بعدی و یا روش های سرهم بندی امروزی و نوین هستیم که هر کدام می توانند به صورت کاملا مکانیزه پنل های دیواری را طراحی و تولید کنند.

در دنیای امروزی برای ساخت ساختمان های تجاری و مسکونی از این روش استفاده می کنند. این روش را می توان به عنوان یک سازه LSF نام برد که در تیم فنی مهندسی پردیس گیلان نیز این روش کاملاً قابل اجرا است.

مدل سازی اطلاعات ساخت ساختمان یا BIM

مدل سازی اطلاعات ساخت ساختمان یا BIM در سال ۲۰۲۲ به یکی از برندهای برتر ساختمانی تبدیل شده است. برای ساخت یک ساختمان ابتدا می بایست طراحی آن در داخل سیستم های نرم افزاری انجام گیرد. بهره مندی از طراحی برنامه‌ریزی برای ساخت، فرآیند مرتبط دیگری است که نیاز دارد تا اطلاعات چندین گروه نظیر معمارها، مهندسین، کارفرماها را با یکدیگر هماهنگ کنند تا فرآیند ساخت به شکلی کاملا مهندسی شده و هماهنگ پیش رود.

اینکه شما بتوانید تمامی موارد بالا را با یکدیگر هماهنگ کنید تا یک پروژه ساخت ساختمان به بهترین شکل ممکن انجام شود و سردرگمی در هیچ قسمتی به وجود نیاید کار آسانی نیست و می بایست این کار را با استفاده از مدلسازی اطلاعات ساختمان یا BIM که شامل یک پایگاه داده اصلی است انجام دهید. با انجام این کار تمامی مهندسین، معمار ها و کارفرما ها مجاب به کار کردن بر روی یک مدل تایید شده هستند که باعث می‌شود سردرگمی در انجام پروژه های ساختمانی سنگین و بزرگ کاملاً از بین برود.

BIM به صورت 5 بعدی باعث می شود تا برای صرف هزینه و زمان کاملاً کاهش پیدا کند. امروزه از روشهای BIM ۶ بعدی نیز استفاده می شود که باعث می شود صرفه‌جویی انرژی کاملاً کاهش پیدا کند و مشکلات در حین انجام پروژه از بین خواهند رفت و تمامی دست اندرکاران انجام پروژه از یک نقشه تایید شده و شبیه سازی شده استفاده می کنند.

استفاده-از-ربات-ها-برای-ساخت-ساختمان

استفاده از ربات ها برای ساخت ساختمان

استفاده از ربات ها برای ساخت ساختمان یکی دیگر از ترندهای ساختمانی در سال ۲۰۲۲ می باشد. همان طور که میدانید علم رباتیک روز به روز در حال پیشرفت است و از انواع مختلف ربات ها در کارخانه ها و برای مصارف مهم دیگر استفاده می شود. دانشمندان توانسته اند تا با وارد کردن علم رباتیک در صنعت ساختمان به افزایش سرعت و کیفیت ساخت سازه کمک بسزایی کنند.

حتما می‌دانید که در صنعت ساختمان هنوز از کارگران انسانی استفاده بسیار زیادی می شود و این امر باعث می شود خطاهای انسانی و یا اشتباهاتی که به دلیل خستگی ایجاد می شوند باعث افزایش هزینه و کاهش سرعت ساخت شود. استفاده از ربات ها برای کارهای تکراری و یا کارهای سنگین میتواند این گونه خطا های انسانی و یا اشتباهات را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد و به افزایش سرعت ساخت و کیفیت ساخت کمک زیادی کند.

به طور کلی استفاده از ربات ها برای ساخت ساختمان باعث می شود تا بهره وری کلی پروژه تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند و نیاز به کارگر کاهش پیدا کند. علاوه بر این ربات ها در صنعت ساختمان می توانند بهره‌وری را افزایش دهند. شما می توانید با استفاده از ربات ها امنیت نیروهای کار را در قسمت های خطرناک ساختمان کاملاً تامین کنید. در این گونه موارد حساس میتوانید از ربات ها استفاده کنید تا امنیت کارگران شما به خطر نیفتد.

مصالح ساختمانی پیشرفته برای ساختمان سازی

استفاده از مصالح ساختمانی پیشرفته برای ساختمان سازی به یکی از ترندهای برتر دیگر برای صنعت ساختمان در سال ۲۰۲۲ تبدیل شده است. همانطور که میدانید علم ساختمان سازی به سمت مدلیزه شدن پیش می رود. مصالح ساختمانی که امروزه در صنعت ساختمان به کار میروند به سمت جایگزینی با مواد های قدیمی پیش میروند که باعث می شود علاوه بر افزایش عمر ساختمان، مقاومت آنها نیز در برابر فشارها و ضربات احتمالی تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند.

از مواد نوترکیبی که در ساختمانهای جدید به کار می روند استفاده از بازالت و بتن های جدیدی است که توسط پرینترهای سه بعدی ساخته می شوند. این نوع بتن ها با توجه به اینکه از ارگانیسم های زنده تولید می شوند قابلیت خود ترمیمی نیز دارند و باعث می‌شوند در صورتی که هر گونه آسیبی به بتن وارد شود بتواند خود را ترمیم کند. البته باید بگوییم که این علم در جهان بسیار نوپا است ولی در سال ۲۰۲۲ توانسته است اذهان عمومی را به سوی خود جلب کند.

مواد دیگری نیز هستند که در رده مصالح پیشرفته ساختمان به حساب می آیند نظیر انواع کامپوزیت های کربنی، هیدرو سرامیک ها و مواد نانو که فهرستی از مصالح ترکیبی برای ساخت ساختمان را تشکیل می دهند. این مواد باعث می شوند تا هدر رفت مصالح در ساختمان تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند و مقاومت بسیار بهتری در ساختمان مورد نظر شاهد خواهیم بود و باعث می‌شوند تا انرژی نیز در ساختمان حفظ شود و از هدر رفت سرما و گرما و انرژی تا حد بسیار زیادی جلوگیری شود.

ساختمان-های-سبز

ساختمان های سبز

ساختمان های سبز توانسته اند در سال ۲۰۲۲ به یکی از ترند های برتر ساختمان سازی در دنیا تبدیل شوند. امروزه استفاده از مصالح ساختمانی ماندگار برای پروژه های ساخت و ساز به یک کار زمان‌بر تبدیل شده است. دانشمندان توانسته اند با استفاده از مصالح ساختمانی دوستدار طبیعت فرآیند ساخت و ساز را تا حد بسیار زیادی پیشرفت دهند و با استفاده از آن منابع انرژی را کاملاً بهینه کنند.

برای ساختن ساختمان های سبز، ضایعات ساختمانی در حین ساخت کاملاً کاهش پیدا می‌کند و از هیچ مواد آلوده کننده و کربنیک برای ساخت آنها استفاده نمی شود تا کمترین میزان آسیب به طبیعت را در این گونه ساختمان ها مشاهده کنیم. این ترند برتر ساختمان سازی با توجه به پارامتر هایی که دارا میباشد و با استفاده از معیار های محبوب LEED و شورای ساختمان سازی سبز آمریکا که میتوان مدارک آن را اتخاذ کرد توانسته است به یکی از ترندهای برتر ساختمان سازی دنیا تبدیل شود که دانشمندان بسیاری در حال ارائه راهکارهای زیاد برای حمایت از آن و پیشرفت این نوع سازه ها در جهان هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره پردیس گیلان

مجموعه مهندسی پردیس گیلان با ترکیب تیمی مجرب و کاردان از سال ۱۳۸۹ در زمینه های مختلف ساخت ساز با روش نوین ساختمانی فعالیت خود را شروع کرده و در این سالها پروژه های متعددی به انجام رسانده است. خدمات این گروه شامل طراحی و اجرا سازه های پیش ساخته ، ساخت خانه های LSF ، طراحی داخلی ، طراحی نما و منظر ، اخذ مجوز ساخت ، نقشه برداری ساختمان میباشد.

 

اطلاعات تماس

  • بلوار معلم 15 متری طالقانی ساختمان آریا طبقه 5 واحد 9
  • 09120434409
  • pardisgilanlsf@gmail.com
پیمایش به بالا

برای مشاوره سریع فقط شمارتو وارد کن